«
»

Mazur na deskach. MKS wiceliderem po I rundzie!

Wygrywając z Mazurem Sierpc, MKS udowodnił, że w tym sezonie jest naprawdę mocną drużyną Wygrywając z Mazurem Sierpc, MKS udowodnił, że w tym sezonie jest naprawdę mocną drużyną fot. Krzysztof Krawczyk

Dziewiąte zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotę szczypiorniści MKS-u Wieluń. Podopieczni Tomasza Derbisa pewnie pokonali u siebie dotychczasowego wicelidera rozgrywek Mazura Sierpc 34:27, dzięki czemu rundę rewanżową rozpoczną z drugiego miejsca w ligowej tabeli i z tylko dwoma punktami straty do rezerw Orlen Wisły Płock.

Początek sobotniego spotkania nie był pomyślny dla gospodarzy. Wynik meczu otworzył co prawda Marcin Gałat, ale następnie do głosu doszli sierpczanie, którzy po trzech minutach gry prowadzili 3:1. Wielunianie powrócili na prowadzenie w 16. minucie po trafieniu Michała Bernasia, lecz za chwilę Mazur zdobył cztery bramki z rzędu i ze stanu 9:8 dla MKS-u zrobiło się 9:12. Na całe szczęście na odpowiedź wieluńskiego zespołu nie trzeba było długo czekać. W 26. minucie emkaesiacy doprowadzili do remisu 14:14, a w 30. minucie udało im się osiągnąć 2-bramkową przewagę, gdy po golu Roberta Pawelca na tablicy wyników mieliśmy rezultat 17:15. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gości, a konkretnie do Patryka Przyguckiego, który kilka sekund przed końcem rzutem z biodra pokonał Patryka Stefaniaka, sprawiając, że do przerwy było 17:16 dla MKS-u.

W drugiej części gry podopieczni Tomasza Derbisa postawili rywalom zdecydowanie cięższe warunki niż w pierwszej odsłonie. W bramce rewelacyjnie zaczął spisywać się Patryk Stefaniak, którego wybrano później najlepszym zawodnikiem spotkania, a w polu genialne zawody rozgrywał Michał Bernaś, który w całym meczu (podobnie jak tydzień temu w Radomiu) rzucił aż 10 goli. To właśnie głównie dzięki wymienionej dwójce MKS z minuty na minuty powiększał swoje prowadzenie. W 38. minucie wielunianie wygrywali 23:19, w 47. 25:20, a na dwie minuty przed końcem 33:26. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 34:27 dla MKS-u, co oznaczało, że pierwszą rundę zakończy on na drugim miejscu w tabeli, z dwoma punktami straty do lidera z Płocka i taką samą liczbą oczek przewagi nad Mazurem Sierpc i AZS-em UW Warszawa.

MKS Wieluń - MKS Mazur Sierpc 34:27 (17:16)

MKS: Andrzej Waloch, Patryk Stefaniak - Kamil Młodzieniak 2, Maciej Krekora, Krystian Kleszcz, Mateusz Młodzieniak, Łukasz Piwnicki 3 (3/4), Artur Olbiński, Maciej Torchała 4, Robert Pawelec 2, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 10, Piotr Madeła 3 (1/1), Oskar Klimas, Marcin Gałat 7, Radosław Majda 3.

Mazur: Mariusz Strześniewski, Sebastian Domżalski, Kacper Strześniewski - Adam Kozłowski 8, Dariusz Prątnicki, Marcin Witkowski, Hubert Rutkowski 2 (1/1), Patryk Przygucki 5, Łukasz Strześniewski, Przemysław Królikowski 2, Maciej Mazurowski 1, Marek Krydziński, Łukasz Lisicki 7 (1/2), Adrian Prątnicki 2, Jarosław Wiśniewski.

Trener: Marek Listkowski.

Kary: MKS - 8 minut, Mazur - 6 minut.

Widzów: 298.

Przebieg meczu: 5? 2:3, 10? 6:6, 15? 8:8, 20? 11:13, 25? 13:14, 30? 17:16, 35? 20:19, 40? 23:20, 45? 24:20, 50? 28:22, 55? 30:26, 60? 34:27.