«
»
(2 głosów)

Zwycięska passa trwa. MKS wiceliderem tabeli!

Piotr Madeła (nr 24) i Marcin Gałat (nr 61) byli w meczu z akademikami naskuteczniejszymi zawodnikami MKS-u Piotr Madeła (nr 24) i Marcin Gałat (nr 61) byli w meczu z akademikami naskuteczniejszymi zawodnikami MKS-u fot. Krzysztof Krawczyk

Siódme ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotę seniorzy MKS-u Wieluń. Tym razem o sile emkaesiaków przekonał się AZS AWF Warszawa, który przegrał w Wieluniu 23:33. Przy porażkach AZS-u UW Warszawa z łódzkim ChKS-em oraz Mazura Sierpc z Orlenem Wisłą II Płock dwa punkty zdobyte z akademikami spowodowały, że w tabeli MKS awansował na pozycję wicelidera.

Spotkanie z akademikami rozpoczęło się zgodnie z planem, czyli od szybkiego objęcia prowadzenia przez podopiecznych Tomasza Derbisa. Po 7 minutach gospodarze wygrywali 6:1, a w 10. minucie było już 8:2. Jak się okazało, warszawianie tak łatwo się nie poddali. Po czterech bramkach z rzędu zbliżyli się do MKS-u na dwa trafienia i niemal do końca pierwszej połowy toczyli z emkaesiakami wyrównany bój. W 28. minucie udało im się nawet złapać kontakt z naszą drużyną, gdyż na tablicy wyników mieliśmy rezultat 12:11, jednak trzy kolejne gole wielunian sprawiły, że do szatni obie ekipy zeszły przy stanie 15:11.

W pierwszych minutach drugiej odsłony obraz gry się nie zmienił. Przewagę wciąż posiadali emkaesiacy, ale nie potrafili jej powiększyć. Przełamanie nastąpiło dopiero między 43. a 50. minutą. MKS rzucił w tym czasie aż 8 bramek, a AWF ani jednej i z wyniku 20:16 zrobiło się 28:16 dla gospodarzy. W końcówce gra znów się nieco wyrównała, ale nie przeszkodziło do zawodnikom MKS-u w dowiezieniu korzystnego rezultatu do końca meczu. Ostatecznie podopieczni Tomasza Derbisa wygrali z AZS-em AWF Warszawa 33:23, odnosząc tym samym siódme zwycięstwo z rzędu w II lidze. Przy porażkach AZS-u UW Warszawa z łódzkim ChKS-em oraz Mazura Sierpc z Orlenem Wisłą II Płock dwa punkty zdobyte z akademikami spowodowały, że w tabeli MKS awansował na pozycję wicelidera.

MKS Wieluń - AZS AWF Warszawa 33:23 (15:11)

MKS: Patryk Stefaniak, Bartosz Drygała - Mateusz Mazur 1, Kamil Młodzieniak 3, Maciej Krekora, Krystian Kleszcz, Kamil Bator 2, Artur Olbiński 1, Maciej Torchała 5 (1/2), Robert Pawelec 2, Michał Cieślak, Michał Bernaś2, Filip Ścigała 1, Piotr Madeła 7 (2/2), Oskar Klimas 1, Marcin Gałat 8.

AZS AWF: Radosław Eliasz, Filip Wiejek - Adam Królak, Kamil Kosmala, Karol Motyl 3, Jan Rogowski 6, Jakub Jałbrzykowski, Viktor Olewniczak 4, Artur Ciechomski 2, Rafał Czarnecki, Mateusz Niemiec 1, Bartosz Matablewski 5 (5/5), Filip Szczęsnowicz 1, Kuba Wesołowski 1.

Trener: Paweł Olewniczak.

Kary: MKS - 8 minut, AZS AWF - 8 minut.

Przebieg meczu: 5? 3:1, 10? 8:2, 15? 8:6, 20? 10:6, 25? 12:9, 30? 15:11, 35? 17:12, 40? 20:15, 45? 23:16, 50? 28:16, 55? 30:19, 60? 33:23.