Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Derby Łódzkiego znów dla MKS-u!

W sobotę MKS wygrał z ChKS-em na jego terenie po raz pierwszy w historii drugoligowych występów W sobotę MKS wygrał z ChKS-em na jego terenie po raz pierwszy w historii drugoligowych występów fot. www.reczna-chks.pl

Szóste zwycięstwo z rzędu w obecnym sezonie odnieśli późnym sobotnim wieczorem szczypiorniści MKS-u Wieluń. Podopieczni Tomasza Derbisa tym razem bardzo pewnie pokonali na wyjeździe łódzki ChKS, na którego terenie w II lidze do tej pory nie wygrali. Mecz zakończył się wynikiem 33:26 (18:13) dla emkaesiaków.

Wieluńscy zawodnicy rozpoczęli sobotni mecz od mocnego uderzenia, bo od prowadzenia 5:1. Z upływem czasu ich przewaga powoli rosła, by w 19. minucie sięgnąć sześciu trafień (12:6). Następnie do głosu doszli podopieczni Tomasza Walickiego, którzy wykorzystali słabszy moment gry w wykonaniu MKS-u i w 27. minucie zbliżyli się do niego na dwie bramki (13:15). Mimo to ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do emkaesiaków, którzy po trafieniach Michała Bernasia, Marcina Gałata i Roberta Pawelca zeszli do szatni z 5-bramkową zaliczką, wygrywając 18:13.

W drugiej części gry większych emocji nie było. Goście kontrolowali spotkanie, systematycznie powiększając swoje prowadzenie. To po bramce w 47. minucie Łukasza Piwnickiego, który w całym spotkaniu rzucił aż 12 bramek, urosło do 9 trafień (29:20) i wszystko wskazywało na to, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. W końcówce obaj trenerzy postawili więc na zmienników i choć 9-bramkowa przewaga MKS-u utrzymywała się prawie do samego końca (w 57. minucie było 33:24), to dwa ostatnie trafienia w meczu zanotowali gospodarze i derby Łódzkiego zakończyły się wynikiem 33:26 dla podopiecznych Tomasza Derbisa.

- W zasadzie nie wiem co myśleć o tym spotkaniu. Nie graliśmy jakichś świetnych zawodów, a mimo to odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Należy się z tego oczywiście cieszyć, ale ja myślę już o kolejnych spotkaniach, które w pierwszej rundzie jeszcze przed nami - powiedział po meczu z ChKS-em trener MKS-u, Tomasz Derbis.

ChKS Łódź - MKS Wieluń 26:33 (13:18)

ChKS: Damian Górecki, Remigiusz Florczak, Damian Bomberski - Filip Pietrusiak, Konrad Witczak 3, Damian Rzepecki 1, Dawid Darnowski 2 (0/1), Patryk Biernacki 3 (0/1), Damian Sadliński 7 (3/3), Sergiusz Przybylski 3, Łukasz Sobieraj 2, Łukasz Scios 1, Mateusz Kaźmierczak 2, Michał Świątkiewicz, Patryk Rychlewski 2.

Trener: Tomasz Walicki.

MKS: Patryk Stefaniak, Bartosz Drygała - Kamil Młodzieniak 1, Krystian Kleszcz, Michał Łuczak, Łukasz Piwnicki 12 (4/5), Artur Olbiński, Maciej Torchała 4, Robert Pawelec 3, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 3, Piotr Madeła 4, Oskar Klimas, Marcin Gałat 5, Radosław Majda 1, Maciej Krekora.

Trener: Tomasz Derbis.

Kary:  ChKS - 12 minut, MKS - 18 minut (czerwona karta - Robert Pawelec).

Widzów: 150.

Przebieg meczu: 5? 1:5. 10? 3:5, 15? 5:10, 20? 7:12, 25? 12:15, 30? 13:18, 35? 16:21, 40? 17:24, 45? 20:27, 50? 20:29, 55? 23:31, 60? 26:33.