«
»

Lider rozgrywek zatrzymany. MKS lepszy od rezerw Wisły!

MKS pokonał w niedzielę rezerwy Orlen Wisły Płock po raz trzeci z rzędu w II lidze MKS pokonał w niedzielę rezerwy Orlen Wisły Płock po raz trzeci z rzędu w II lidze fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Pierwszej porażki w sezonie doznał w niedzielę dotychczasowy lider rozgrywek, czyli Orlen Wisła II Płock. Jej pogromcą okazał się MKS Wieluń, który przy wsparciu niesamowitej wieluńskiej publiczności pokonał w hali WOSiR rezerwy wicemistrzów Polski 30:27. Dla podopiecznych Tomasza Derbisa było to trzecie z rzędu zwycięstwo nad Nafciarzami w II lidze.

Gospodarze nie przestraszyli się niepokonanego dotychczas lidera i przystąpili do niedzielnego spotkania bez żadnych kompleksów. To właśnie oni zdobyli pierwsze trzy bramki w meczu, a potem prawie do samego końca pierwszej połowy kontrolowali przebieg gry. Goście szybko co prawda złapali kontakt z wieluńską drużyną, lecz przez długi okres czasu nie potrafili doprowadzić do remisu. Sztuka ta udała im się dopiero w 22. minucie, gdy gola na 11:11 rzucił Patryk Graczyk, jednak za chwilę, po bramce z rzutu karnego Łukasza Piwnickiego, było 14:11 dla emkaesiaków. Jak się okazało, końcówka pierwszej odsłony nie była już niestety tak dobra w wykonaniu wielunian. Od 26. minuty Nafciarze zanotowali bowiem cztery trafienia z rzędu, wychodząc tym samym po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie. MKS nie odpowiedział z kolei żadnym golem, dlatego do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 14:15.

Po zmianie stron podopieczni Tomasza Derbisa błyskawicznie odzyskali prowadzenie. Mimo to lider z Płocka nie dawał za wygraną i po trzech kolejnych bramkach prowadził 19:17. W 39. minucie było 21:19 dla płocczan, jednak na całe szczęście to emkaesiacy mieli w następnych minutach zdecydowanie więcej do powiedzenia. Decydujący dla losów spotkania okazał się okres między 45. a 50. minutą. W tym czasie MKS rzucił aż 5 goli, a goście nie pokonali kapitalnie interweniującego Patryka Stefaniaka ani razu i ze stanu 21:22 zrobiło się 26:22. Zawodnicy Orlenu próbowali wprawdzie zniwelować przewagę wielunian i prawie im się to udało, gdyż trzy razy doszli ich na jedną bramkę, lecz na każdego kontaktowego gola rywali podopieczni Tomasza Derbisa odpowiadali kolejnym trafieniem, a dokładniej czynili to Piotr Madeła oraz - rozgrywający kolejne w tym sezonie świetne zawody - Maciej Torchała. Ostatecznie MKS pokonał w hali WOSiR Orlen Wisłę II Płock 30:27, przyczyniając się w ten sposób do pierwszej porażki w sezonie dotychczasowego lidera rozgrywek.

MKS Wieluń - Orlen Wisła II Płock 30:27 (14:15)

MKS: Andrzej Waloch, Patryk Stefaniak - Kamil Młodzieniak 2, Maciej Krekora, Michał Łuczak, Łukasz Piwnicki 3 (2/2), Artur Olbiński, Maciej Torchała 9, Robert Pawelec 3, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 4, Filip Ścigała, Piotr Madeła 6 (0/1), Oskar Klimas, Marcin Gałat 2, Radosław Majda 1.

Wisła: Marcin Ruciński, Szymon Rybicki - Adrian Turkowski, Michał Szczutowski, Maciej Skibiński 2, Patryk Graczyk 1, Bartosz Wojdak 3, Oskar Gawski, Mateusz Piechowski 7, Wiktor Bronowski 3, Mateusz Morawski, Aleksander Kondracki 3, Jakub Moryń 7 (3/3), Michał Ignasiak, Konrad Haliński, Adam Zaremba 1.

Trener: Robert Jankowski.

Kary: MKS - 6 minut, Wisła - 6 minut.

Widzów: 350.

Przebieg meczu: 5? 3:1, 10? 5:4, 15? 7:6, 20? 11:9, 25? 14:11, 30? 14:15, 35? 17:17, 40? 20:21, 45? 22:22, 50? 26:22, 55? 27:25, 60? 30:27.