«
»

Pewne zwycięstwo MKS-u w Białymstoku

Po zwycięstwie w Białymstoku MKS awansował na 4. miejsce w tabeli Po zwycięstwie w Białymstoku MKS awansował na 4. miejsce w tabeli fot. Bartosz Drygała (PB Photo)

Z kompletem punktów wrócili z Białegostoku seniorzy MKS-u Wieluń. Mimo zmęczenia bardzo długą podróżą, podopiecznym Tomasza Derbisa pewnie udało się pokonać MOKS Słoneczny Stok 39:26 (19:12). Zwycięstwo dało wielunianom awans na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie z MOKS-em Słoneczny Stok rozpoczęło się zgodnie z planem. W 9. minucie na tablicy wyników widniał bowiem rezultat 5:2 dla MKS-u i wydawało się, że powiększenie przewagi to tylko kwestia czasu. Jak się okazało, tak łatwo i przyjemnie jednak nie było. Zawodnicy z Wielunia zaczęli popełniać wiele prostych błędów w ataku, a te skrzętnie wykorzystywali gospodarze, którzy od stanu 4:7 rzucili 5 bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 9:7. Po czasie wziętym przez trenera Tomasza Derbisa szybko zdołaliśmy co prawda dogonić rywala, lecz wrócić do lepszej gry udało się dopiero w samej końcówce pierwszej połowy. Dzięki zdecydowanie agresywniejszej postawie w obronie od 23. minuty gracze z Białegostoku pokonali Patryka Stefaniaka tylko jeden raz, a my trafialiśmy za to do siatki aż 9-krotnie. To sprawiło, że na półmetku spotkania schodziliśmy do szatni z bezpieczną 7-bramkową zaliczką, wygrywając 19:12. Po przerwie emkaesiacy jeszcze bardziej podkręcili tempo. W 15 minut zdobyli 11, a rywale tylko 3 gole, przez co ich przewaga wzrosła do 15 trafień - 30:15. Przy tak wysokim prowadzeniu trener postanowił sprawdzić różne warianty taktyczne, dlatego na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy MKS-u. Z tego powodu gra nieco się wyrównała, ale mecz zakończył się ostatecznie pewnym zwycięstwem wieluńskiego zespołu 39:26.

- Mimo pewnych problemów w pierwszej połowie, jestem zadowolony z gry i końcowego wyniku, jaki osiągnęliśmy w Białymstoku. Cieszę się zwłaszcza z tego, że w drugiej połowie rezultat był na tyle pod kontrolą, że na parkiet mogli wyjść moi wszyscy zawodnicy - powiedział po meczu trener MKS-u Tomasz Derbis.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - MKS Wieluń 26:39 (12:19)

MOKS: Kamil Ścierbacz, Piotr Gregorczuk, Robert Maksymowicz - Karol Bartoszuk 7, Patrycjusz Jaskurzyński, Michał Pućkowski 1, Michał Czeremcha 2, Robert Szwech 5, Damian Kowalczuk 1, Mateusz Puchalski 2 (0/1), Rafał Myśliwiec, Artur Kraszewski 5, Sebastian Sakowicz 1, Norbert Maksymczuk 2.

Trener: Sebastian Dytman.

MKS: Andrzej Waloch, Patryk Stefaniak - Mateusz Mazur, Kamil Młodzieniak 6, Maciej Krekora, Łukasz Piwnicki 6 (2/2), Kamil Bator 1, Artur Olbiński 2, Maciej Torchała 3, Robert Pawelec 3, Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 6, Piotr Madeła 4, Oskar Klimas 1, Marcin Gałat 5, Radosław Majda 2.

Kary: MOKS - 8 minut, MKS - 4 minuty.